Виховна робота

  
СВІТ СОЛОДОЩІВ – ЦУКЕРКИ !
КРАЇНА ЦУКЕРЛЯНДІЯ


 Мета: ознайомити учнів та гостей з виробничим режимом, технологією випуску солодощів Херсонської кондитерської фабрики; розвивати кругозір школярів, уяву, естетичний смак, бажання більше дізнатися про вітчизняне підприємство та його продукцію; виховувати почуття гордості за великий та якісний асортимент фабрики; виховувати обізнаність, захищеність українських  споживачів щодо інформації про безпечність продуктів зокрема солодощів. Бути вдячними людям, які дарують нам свято радості смакувати солоденьким.

Загадки
-     Там, де він - чудові пахощі, для дітей чекають ласощі: шоколадки і цукерки із начинками, тістечка із кремом і родзинками. (Кондитер)
-  Солодка, смачна й запашна дітям і дорослим до вподоби. (Цукерка)
Вірно! Молодці! Це цукерки і кондитер, людина, яка виготовляє ласощі: цукерки, тістечка, печиво.
Наш виховний захід сьогодні незвичний. Ми з вами віртуально, тобто думками, вирушимо на екскурсію до Херсонської кондитерської фабрики.
Ознайомимось з її виробничим режимом, технологією випуску солодкої продукції, досягненнями фабрики, дізнаємось, чи варто їсти багато солодощів.
Почуєте цікаву інформацію про історію виникнення цукерок. І найприємніша новина: кожен присутній у цій залі отримає солодкий сюрприз, бо всі учні початкової школи заздалегідь отримали домашні завдання. Від кожного класу представник ознайомить нас із результатом виконаної роботи.
І так, на широкому проспекті, біля Дніпра, стоїть Херсонська кондитерська фабрика. Колони у неї високі, далеко видно, а цукерками пахне ще далі. Ось уже 82 роки херсонський моряк, емблема цієї фабрики, (демонструється) несе солодощі в наше не завжди солодке життя. Карамель, драже, ірис, вафлі, вафельні трубочки, печиво, зефір (всього 200 найменувань). Ну що, відчули смак солодощів? Але ж ви ще не побували на Херсонському підприємстві.
Росія, Казахстан, Грузія, Естонія, Молдова, Турція, Польща уже спробували і не проти підсолодити собі життя такою продукцією ще. Ми не проти подарувати радість і вам.
Звучить пісня «Цукерки я люблю»
У нас сьогодні свято
Все сплетене з пісень.
Цукерки привітали,
Сказали «Добрий день!»
Приспів:

Я так люблю цукерки,
Я так люблю торти
І всякі подарунки,
Які дарують мені.

-Може вас здивує, але цукеркам понад три тисячі років. І вперше вони з'явилися в Єгипті. Цукру тоді не було - замість нього використовували мед і фініки.
-За часів мушкетерів шоколад вживали як ліки від багатьох хвороб.
-На початку ХІХ-го століття кондитерських фабрик ще не було, кондитери виготовляли цукерки за власними рецептами, які зберігали в таємниці.
-Найбільша цукерка - ведмедик на ім'я «Хагі - Бой». Її виготовили у спеціальній формі, що важила 4 тонни! Залита у неї фруктова маса сушилась 2 тижні. Потім ведмедика заввишки 68 см і вагою 633 кг вийняли й відполірували до блиску.
-Космічною називають цукерку «Чупа - Чупс». У 1995 році нею ласували космонавти на станції «Мир».
-Не кожному туристу подобаються фінські цукерки. Вони бувають кислі, солоні й такі, що на смак нагадують нафту.
-Найбільшим у світі містом шоколаду називають столицю Франції - Париж.
-Тут можна скуштувати шоколадні цукерки з малиною, лимоном всередині. Багато ласощів виготовляють вручну.
Вчитель:
-На кожній солодкій кухні все залежить від господині. Ганна Василівна Дронова - так звати чарівницю херсонських ласощів, директор, голова Правління Спілки, жінка, яка має декілька орденів, в тому числі і орден «Княгині Ольги», також Ганна Василівна має багато почесних звань. Але навіщо знати про звання, коли кожна дитина і доросла людина знають, що те, що вийшло із її цехів фабрики, смачне і солодке!
І ось ми з вами на території Херсонської кондитерської фабрики. Нас радо і привітно зустрічає її директор - Ганна Василівна Дронова.
-Доброго дня, шановні маленькі і дорослі гості. Ласкаво просимо до нашої солодкої Херсонської кондитерської фабрики.
Найкращі світові технології, натуральна вітчизняна сировина, наявність необхідних організмові вітамінів, мікроелементів, відсутність консервантів зробило нашу продукцію корисною і з чудовим смаком.
Фабрика постійно бере участь у виставках, ярмарках. Відзначена: «Міжнародний приз за якість» (Париж, 10.03.97р), приз «Арка Європи» (04.97р), «Золотий приз» (12, 1997р) диплом 6 міжнародного форуму «Дні якості у Києві» (11,97р).
Диплом міжнародних виставок «Агро 88», «Агро 99», міжнародні ярмарки Прод ЕКСПО - 99, Переможець конкурсу «Золотий Борисфен» (1999 - 2000р).
Підприємство випускає особливо цінні в наш час желейні цукерки на основі пектину - натуральної желейної речовини, витяжки із яблук та цитрусових, а також агара - витяжка із морських водорослів.
На фабриці працює три головних цехи: карамельний, цукерковий, вафельний. До складу фабрики входять три фірмових магазина: один на території підприємства, другий - на Центральному ринку, третій -  «Ганнуся» на Таврійському селищі, які реалізують 10% продукції.
АОЗТ «Херсонська кондитерська фабрика» працює на ринку кондитерських виробів України з 1928 року.
В серпні 1994 року фабрика викуплена колективом і зареєстрована як акціонерне товариство.
Багата історія та традиції підприємства Херсонської кондитерської фабрики, а також великий досвід її працівників - запорука високої якості виробленої продукції, яка добре відома на Україні та за її межами завжди користується великим попитом.
Сьогодні фабрика представляє собою сучасне виробництво, комплекс  потужністю більш як 9 тисяч тон продукції в рік.
На сьогодні ми виробляємо більш, ніж 200 найменувань цукерок, карамелі, драже, ірису, вафлів, вафельних трубочок, печива, зефіра, які відзначаються оригінальним дизайном та високою якістю.
Я з почуттям великої гордості запрошую вас відвідати цехи нашої фабрики. І першим буде карамельний цех.
-Доброго дня, я кондитер - технолог карамельного цеху - Карина Олександрівна.
Наш карамельний цех - це найгарячіший і найвеселіший. Ой, як у цеху цікаво! Солодка стрічка пливе зі спеціальних апаратів, гаряча і прозора, а з гори на неї фарба і кислота капають із запашною есенцією. А тоді стрічка сама намотується на довгу трубку, по якій подається начинка в середину карамельного батона. Батон з начинкою йде на машину, і вона штампує карамельки.

-Рада зустріти вас у цукерковому цеху.
Звуть мене Юлія Миколаївна.
Наші шоколадні цукерки скуштуйте - нізащо не пошкодуєте, в них є кальцій, вітаміни і поживні речовини.

-Я - кондитер - технолог, Максим Сергійович, гостинно запрошую вас до вафельного цеху. Асортимент нашої продукції великий: запашне печиво, хрумкі вафлі та вафельні палички. Золоті руки наших працівників радують дітлаху і тисячі дорослих людей ласощами нашого цеху і фабрики в цілому.

Вчитель:
-Діти, до нас на свято просяться казкові герої. Для вас вони приготували загадки про себе.



1.     Я моторчик свій заводжу,
З даху в гості до вас приходжу.
Солоденьке полюбляю,
До вас в гості завітаю.
(Карлсон)

2.      Мов пухнасті кошенята,
Мої смугастенькі звірята.
З ними гратись взагалі
Можна, поки ще малі.
Небезпечні стануть ігри,
З них зростуть смугасті...
(Тигри)

3.      Вельми незалежна ця особа.
Хоч мурчить і лащиться,
Та робить тільки те,
Що вирішить сама.
(Кицька)

4.      В норці хтось пухнастий жив
В гості Вінні запросив.
Ставив мед йому за столик
Довговухий, щедрий ...
(Кролик).

-Думаю, не варто пояснювати, чому саме ці герої завітали до нас на свято. А поскільки гості полюбляють солоденьке, так як і всі ви, вони просять скуштувати ось цю велику цукерку.
Ви в цьому їм допоможете? Тоді прочитайте зашифровані слова.
Вчитель:
-Герої дякують вам за дружню допомогу.
(Із за сцени чути стогін).
Але що трапилося? У наших героїв розболілися животики, нам доведеться  їм викликати швидку допомогу і лікаря.
Щоб викликати їх, нам треба піднятися сходами.

-Лікар порадив нашим героям не їсти багато цукерок, бо болітиме живіт, а ще руйнуватимуться зуби.
Звучить пісня цукерок
Звемося ми цукерками,
У кожної свій смак.
Я «Білочка», я «Зірочка»,
А я «Червоний мак».
Ми всі цукрові родичі
Нас тут є цілий міх.
Їж хоч щохвилини нас,
Не спробуєш усіх.
Із неба густо сипались
Униз цукерки щоб,
О це б було би весело,
От здорово було б.
Вчитель:
-Зараз до нас завітає експерт - технолог програми «Знак якості» Борщ Андрій Миколайович, який пояснить нам, як правильно вибрати цукерки і не тільки.
(Андрій читає про харчові добавки та їх шкідливість).
-         За останні кілька років ми всі вже звикли до багатства вибору продуктів харчування. Довго зберігаються, мають гарний вигляд, приємний смак та запах. Та чи завжди ми знаємо, що ж насправді криється за барвистою упаковкою?
На жаль, привабливий вигляд і аромат не завжди свідчать про якість та натуральність продукту.
У світі широко використовуються так звані харчові добавки, а серед них - консерванти, розпушувачі, барвники, ароматизатори. Їх наявність у продукту позначається на упаковці кодом Е з відповідною цифрою.
Споживачі розвинених країн дуже уважно ставляться до того, чи не зашкодять ці добавки їхньому здоров'ю. Цим справді варто перейматися - деякі з цих компонентів можуть стати причиною таких недугів як, наприклад, розлад шлунку, так і онкологічних захворювань.
Українські споживачі часто не мають інформації про безпечність продуктів, які потрапляють до них на стіл.
Кожен має знати, що насправді він споживає. Обізнаний - значить, захищений. Щиро сподіваюсь, що інформація про харчові добавки, допоможе вам робити правильний вибір, і не лише у крамниці.

Класифікація харчових добавок
Е102 - Е180 Барвники. Підсилюють і відновлюють колір продукту.
Е200 - Е299 Консерванти. Підвищують термін зберігання продуктів, захищають від мікробів, грибків. Хімічні добавки для стерилізації та дезінфекції.
Е300 - Е399 Антиоксиданти. Захищають від окислення, від згіркнення жирів та зміни кольору.
Е400 - Е499 Стабілізатори. Зберігають задану консистенцію.
Загущувачі. Підвищують якість.
Е500 - Е699 Емульгатори. Утворюють однорідну суміш не змішуваних фаз, води й олії.
Е600 - Е699 Підсилювачі смаку й аромату.
Е900 - Е999 Піногасники. Попереджають і знижують ціноутворення.

Шкідливі добавки
Е103, Е105, Е121, Е125, Е126, Е130, Е131, Е142, Е152, Е210, Е211, Е213-217, Е240, Е330, Е447.
Е221-226, ЕЗ20-322, Е338-341, Е407, Е461-466.
Е230, Е231, Е232, Е239, Е311-313.
Е171-173, Е320-322.

-З доповненням, з домашнім завданням виступлять представники 3класу.
Вчитель:
-Таким чином, ми перейшли до домашніх завдань.
1 клас представляє малюнки своїх улюблених цукерок, (демонстрація малюнків).
2 клас писав міні - твір на тему: «Якими, на мою думку, будуть цукерки в майбутньому? Хто їх виготовлятиме? Чи може вони, взагалі зникнуть?» (зачитуються твори з показами малюнків).

    

ЦУКЕРЛЯНДІЯ
На мою думку, цукерки ніколи не зникнуть.
Виготовлятимуть їх у великій дивовижній країні – Цукерляндії.
Кондитерами будуть казкові герої.
Ось, наприклад, лікар – Айболить буде виготовляти цукерки у вигляді пігулок.  Вони будуть круглі, різнокольорові, великі та малі.
А ще буде така цукерка, яка ніколи не кінчатиметься. Її будуть продавати дітям, які дуже гарно вчаться.
Моя дружня порада: майте  успіхи у навчанні і будете завжди їсти цукерки!
4 клас ознайомить нас з цікавими рецептами солодощів.
Вчитель:
-У нашому повсякденному житті можна часто почути, побачити по телебаченню реклами, акції різного змісту. А чи знаєте ви, що означає це слово?!
-Слово «реклама (акція)» в перекладі з латинської мови означає «кричати».
Її основне призначення - привернути увагу та підкреслити якості товару або важливості події, заходу. У нашому випадку це продукція - солодощі. Це має бути яскрава об'ява або плакат.
Цікаве повідомлення до радіо або на телебаченні. Реклама може бути усна, письмова. Створена засобами образотворчого мистецтва.

-Акція! Акція! Не проходьте повз. Тільки сьогодні і тільки для вас. Наші херсонські цукерки-найвищий клас! Смачними цукерками вас пригощаємо, здоров'я і радості всім вам бажаємо.

Звучить музика
 (Пригощає цукерками всіх учнів по-класно)
-Лік грошам я добре знаю, їх на вітер не пускаю - гроші я вкладаю в діло, щоб фабрика багатіла.
Вчитель:
-Діти, хто це такий, придивіться уважно.
- Бізнесмен!
Вчитель:
-Так, це бізнесмен, людина, яка допомагає успішно , прибутково розвивати виробництво фабрики.
Таким чином, завершується наша екскурсія до Херсонської кондитерської фабрики. Ми намагалися довести вам, що продукція нашої фабрики - найсолодша. Якщо хочете переконатися - на здоров'я,
Приємного апетиту!
А зараз музична хвилинка.
-Пісню заспівайте разом з нами, друзі.
Про чудовий настрій та веселий сміх.
Хай лунає гучно в колі нашім пісня,
І підспівує хай з нами весь дитячий світ.
Звучить пісня «Загадкова скринька»
 Слова і музика Миколи Щура
Мій друже, не сумуй,
Шукай свої світи.
І по землі мандруй –
Вона така казкова!

Зроби в майбутнє крок,
Коли вже бачиш ти,
Як сяє між зірок
Скарбничка загадкова.

Приспів

Скарбничка повна мрій
І сонячних надій,
На щастя кожен день
Привітна і святкова.

Скарбничка без замків
Для тисяч дітлахів –
Скарбничка не проста,
А загадкова

За вітерцем бажань
Скоріше, друже, в путь.
Скарби Цукерляндії
Не знайдеш випадково.
Ось сонечко встає, навкруг сади цвітуть...
І добре, що десь є
Скарбничка загадкова!
Проводиться конкурс «Загадкова скринька»

Вчитель:
-То який сюрприз в цій загадковій скринці?!
(Діти відгадують, називаючи ознаки цього предмета)
 Хто відгадав - той отримує сюрприз (драже, зефір)
Вчитель:
- Зазвичай до свята чи коли йдуть в гості, дарують коробку цукерок. Нині модними є букети з цукерок.
Такий букет ми даруємо присутнім вчителям. І на цьому свято наше закінчено.
Дякуємо за співпрацю та увагу.
Звучить музика, дарується святковий кошик.





Використана література:

1. Програми курсів за вибором  для початкових класів. «Абетка харчування». Варіативна складова типових навчальних планів. Книга 2/ упор.: Л.Ф. Щербакова, Г.Ф, Древаль. – Тернопіль: Мандрівець, 2011. – 120 – 130 с.
2. Інтерактивні технології навчання у початкових класах / Авт. – упор. – І.І. Дівакова – Тернопіль.: Мандрівець, 2007, - 87,95 с.
3. Куріпта В.І. Сценарії позакласних заходів для 1 – 4 класів. – Х.: Вид. група «Основа», 2006. – 225  с. (Б-ка журн. «Початкове навчання»).
4. Даніліна І.В. Класні години . – Х.: Вид. група «Основа»: «Тріада +» 2007. – 31-32, 147 с.
5. Сценарії екологічних заходів. – Х.: Вид. група «Основа»; «Тріада +», 2007 . – 254 – 255 с.


Немає коментарів:

Дописати коментар